Хороскопот ви открива каде грешите и зошто ви пропаѓаат љубовните врски

Доколку ви се чини дека во секоја љубовна врска наидувате на слични проблеми, најверојатно во нешто постојано грешите. Како и во многу други работи, така и овде можете да се консултирате со астрологијата.

ФОТО: tinybuddha.com

Овен – Секогаш се натпреварувате со вашиот партнер

Бик – Премногу внимание им посветувате на материјалните добра

ADVERTISEMENT

Близнаци – Не можете искрено да зборувате за своите емоции

Рак – Малку простор му давате на вашиот партнер

Лав – Се фокусирате само на себе

Девица – Вие сте перфекционисти

Вага – Избегнувате разговори

Скорпија – Постојано се плашите да не го изгубите вашиот партнер

Стрелец – Премногу брзо ви станува досадно

Јарец – Премногу ги следите традициите и обичаите

Водолија – Никогаш не барате помош

Риби – Станувате зависни од својот партнер

 

Facebook Comments
(Visited 104 times, 1 visits today)
Loading...