Хороскоп за мајки: Еве ја листата од најдобрите, до најкомплцираните мајки!

Мајката за своите деца мора да биде и советник, учител, возач, РОДИТЕЛ. Некои мајки се модерни, додека пак некои се традиционални. На некои им е важна креативноста, додека пак некои мислат дека децата треба да бидат што повеќе независни. Во продолжение погледнете ја листата која почнува од најдобрите, па води до најкомплицираните мајки.

ФОТО: Freepik.com

Риби

Рибата на своите деца ќе им ја всади љубовта кон уметноста и ќе ги охрабрува да бидат креативни. Мајката Риба своите деца ќе ги учи и на љубов, гордост, правда, но и на независност.

ADVERTISEMENT

Овен

Мајката Овен ќе се држи до строгиот распоред на своите деца: Часови по клавир, спорт, дружење и семејни обврски. Таа ќе ги поттикнува своите деца да се соочат со предизвиците и да се борат за она во што веруваат.

Близнаци

Мајката Близнаци со своите деца може да разговара за се’, а многу често за секс и љубов и тоа уште од рана возраст. Нема никакви тајни пред своите деца, а имаат развиено комуникациски вештини, па свесни се што се случува во светот околу нив.

Јарец

Оваа мајка ќе се бори за своите деца и секогаш ќе биде до нив. Мајчинството го сфаќа доста сериозно, а на своите деца ќе им ги всади работните навики и ќе ги научи на дисциплина и фокусираност.

Бик

Мајката родена во овој знак има неверојатна трпеливост – толку што понекогаш може да ви се чини дека е светица. Не прави грешки, реална е и цврсто стои на земја. Таа ќе ги научи своите деца да ги почитуваат другите, но ќе им ја покаже и вредноста на парите.

Вага

Вагата е одлична мајка затоа што секогаш држи рамнотежа и е стабилна. Таа секогаш ќе го бара решението на проблемот на своето дете, а најважно ѝ е да ги научи децата да делат, да сочувствуваат и да бидат добри пријатели.

Рак

Мајката Рак знае да негува и да ги штити своите деца. Секогаш е тука за нив, да ги слуша и да им помогне да се чувствуваат подобро. Таа сака нејзиниот дом да биде место за љубов и утеха, каде што децата ќе можат да споделуваат се’.

Стрелец

Жената родена во овој знак има големо срце и сака со децата да го сподели цел свој свет. Таа сака кај своите деца да ја развие желбата за знаење, но и да ги научи да бидат независни. Можеби нема толку многу правила како и другите мајки, но тоа е затоа што сака децата да ја развиваат сопствената личност, а не да ја копираат неа.

Девица

Што и да е скршено, мајката Девица ќе се обиде тоа да го поправи, без разлика дали е играчка или скршено срце. Кога се во прашање нејзините деца, таа има високи очекувања и може да биде многу критички настроена, но сепак длабоко ги сака дури и кога ја разочаруваат.

Скорпија

Мајката во овој знак има развиена интуиција и често знае што се случува со нејзиното дете, и тоа пред самото дете да биде свесно што прави. Оваа мајка е верна, искрена и се однесува заштитнички, се’ додека нејзините деца ја зборуваат вистината.

Водолија

На оваа мајка ѝ е важно да биде искрена кон себе. Таа ги учи децата да им помагаат на другите, а исто така ќе ги поттикнува да експериментираат со нови работи. Меѓутоа, нема да има трпение и разбирање за испади на бес или какви било емоционални изливи.

Лав

Мајката Лавица е најдетинеста од сите знаци во Зодијакот. Таа ужива во играње со децата, длабоко во себе многу ги сака, но може да има и нарцисоидни испади, затоа што размислува за своите деца како продолжение на себе.

Facebook Comments
(Visited 160 times, 1 visits today)
Loading...