Реклама
Култура[тор]

Хит серија – The Vampire Diaries!

Реклама

The Vampire Diaries е supernatural драма-серија која е базирана на истоимената книга на Lisa Jane Smith.

Маркетинг

Серијата за прв пат имa премиера на телевизија CW на 10 септември, 2009 година, а само што ја заврши својата трета сезона, која премиерно излезе на 15 септември, 2011 година. Настаните во серијата се одвиваат во измисленото место Mystic Falls,Virginia кој е мал град кој е завладеан од натприродни суштества .

Главниот фокус на серијата е љубовен триаголник помеѓу Елена Гилберт (Nina Dobrev) и вампир-браќата Стефан (Paul Wesley) и Дејмон Салваторе (Ian Somerhalder). Освен љубовта која двајцата браќа ја чувствуваат кон Елена која се провлекува во секоја епизода, се случуваат и низа други настани во кои Елена и нејзините пријатели се во опасност.

Маркетинг

Од моментот кога на малите екрани се појавија браќата Салваторе и приказната Mystic Falls, The Vampire Diaries стана една од најгледаните серии за младата популација која секој ден очекува да се појави четврта сезона на оваа заразно – мистична приказна…
Ако сеуште не сте заразени со Vampire Diaries искористете го летото и внимавајте да не се вљубите во некоја Vampire- девојка или пак Vampire – момче! ;)

{simplepopup}

{/simplepopup}

{youtube}olDWd-CnxO8{/youtube}

Види ја нашата нова WELCOME страница на Facebook.

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button