Реклама
Култура[тор]

Хипер-реализмот на мексиканецот Omar Ortiz

Реклама

Едно е сигурно: доколку не ви кажеме тешко дека ќе можете да забележите дека на овие слики се работи за масло на платно.

Можеби сликата со самиот автор Omar Ortiz најубаво покажува колку добро се нацртани овие слики. И сега, доколку се прашувате што е она што го разликува овој мексикански сликар од другите хипер-реалисти, тогаш знајте дека тое е тоа што неговите слики најчесто имат само три елементи: бела боја, човечка фигура и стратешки закачени ткаенини.

Маркетинг

Што се однесува до неговата спосонбност да црта раце и нозе, би можеле само да кажеме дека овие делови на човечкото тело се најтешки за цртање. Но, тоа воопшто не е проблем за Omar. Погледнете!

Маркетинг

 

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button