Реклама
Култура[тор]

Halle Berry во нов трилер…

Реклама

После подолго време, Halle Berry повторно ќе ја видиме на големиот екран. Таа се договори да ја преземе главната улога во новиот трилер со наслов “The Hive” („Кошница“ – слоб. превод) во кој приказната се концентрира на оператор кој работи во итната служба (911), кој помага да се спаси тинејџерка од рацете на психопат – убиец.

Маркетинг

45 годишната добитничка на Оскар за филмот Monster’s Ball, веќе започнала со снимањето на пробните снимки на филмот, кој што ќе биде режиран од Brad Anderson (човекот кој што го направи The Machinist).

Возбуден сум што ќе работам со Halle. Ова е голема улога и за неа е потребна и голема актерка“, вели режисерот. А на тоа се додаваат и продуцентите кои што велат дека уште кога прв пат ја добиле и разгледале идејата за филмот, Halle Berry им се наметнала во умот како прв избор, само не биле сигурни дали и таа ќе прифати.

Маркетинг

alt

Инаку Halle (која што е верена со францускиот актер Olivier Martinez) требала да ја глуми главната улога во филмов уште пред скоро една година кога било планирано истиот да го сними Joel Schumacher. Тогаш работите малку се искомплицирале, но сега откако на режисерското столче седнал Brad Anderson, стварите полека си доаѓаат на место. 

Иaко станува за Hollywood – ска продукција, сепак ако Brad внесе нешто од својата магија на независен режисер, која што толку добро ја направи со споменатиот The Machinist – кој поради недостаток на интерес во Америка, го снимаше во Барселона со многу тешкотии – очекуваме ново добро филмче за гледање. 

Излезе новиот Шопинг Магазин со Whitney Houston на насловната страна.
Читајте + слушајте ја I Will Always Love You преку нашиот FACEBOOK профил
»

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button