Реклама
Култура[тор]

Hachi: A Dog’s Tale

Реклама

Знаеме дека сте презаситени oд романтични филмови, акции, научна фантастика и сакате да погледнете нешто кој ќе биде соодветно за да го погледнете со вашето семејство, а притоа филмот да биде квалитетен, со добра порака и длабока приказна.

Маркетинг

Hachi: A Dog’s Tale е  филм базиран на вистинска приказна  која до ден денес продолжува да живее , а главниот лик е едно куче кој е светски симбол за лојалност, верност,  пожртвуваност…

Приказната започнува на една железничка станица. Кога едно кученце  ќе падне од  багажот кој ќе пристигне  дури од  Јапонија, а професорот Parker Wilson ќе го најде истата ноќ и тука започнува една длабока врска помеѓу малото кученце Хачи, од јапонската раса Акита и професорот.

Маркетинг

Хачи ќе порасне во прекрасно куче кој ќе живее, дише и постои за неговиот сопственик. Хачи секое утро ќе го испраќа својот сопственик на работа на железничката станица и ќе го пречекува…се додека едно утре Хачи ќе има силно претчувство дека неговиот сопственик не треба да оди на работа ќе го спречува но професорот ќе замине за последен пат на работа , а Хачи? Хачи ке продолжи да чека на железничката станица цели девет години….

Топло ви го препорачуваме овој фамилијарен филм кој ќе допре и до нај не чувствителните и оние кои не ги обожаваат животните…овој филм нема да ве остави рамнодушни!

{youtube}rUNQjYe870A{/youtube}

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button