Реклама
Нега и здравје

Како до совршена фигура со помош на стомачен танц

Реклама

Според фитнес гуруата, а и според докторите, доволно е да танцувате трипати неделно по 20 минути и ќе се ослободите од вишикот килограми.

Маркетинг

И секако дека тоа не е единствената придобивка која што ќе ја добиете со танцувањето. Така ја подобрувате циркулацијата, ги зајакнувате мускулите и ќе влијаете позитивно на вешто расположение. Погледнете!

{youtube}XPB79XqBGh4{/youtube}

Па, што мислите, зарем ова не е еден од најинтересните начини за губење на вишокот килограми?

Маркетинг
Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button