Реклама
Култура[тор]

Gotye Ft. Kimbra – Somebody That I Used To Know

Реклама

Австралиски број еден за оваа недела?  ‘Somebody That I Used To Know’ by Gotye (aka Wally De Backer, aka – според неговиот вебсајт —”Gore-ti-yeah“).  Ја заменува Adele со ‘Someone Like You’ на првото место, после 7 седмици срцекршачки пијано баладерии…

Маркетинг

Не само што ова е негов прв No.1, туку е негова прва песна која ги покоси и ги загрози Сингл чартовите воопшто. Овој проект е исто така прв успех на Kimbra на Австралиските сингл чартови, која му гостува на Gotye.

Видеото е доста интересно, но вокалите се она кои ја прават песничкава привлечна, што би рекле чакнатите енглези – catchy…

Маркетинг

{youtube}8UVNT4wvIGY{/youtube}

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button