Реклама
Култура[тор]

Guns ‘n Roses на Exit

Реклама

Познатите проблематични момчиња од Калифорнија, Guns n’ Roses, го потврдија својот настап на годинешниот Exit фестивал.

Маркетинг

Првиот албум на овој култен бенд Appetite For Destruction е издаден во 1987 година, а нивниот последен албум во 2008 – Chinese Democracy. Нивната музика е комбинација од хард рок, блуз рок, хеви и глам метал, а нивните рокенрол химни Sweet Child Of Mine”, “November Rain”, “Paradise City”, “Knockin’ on Heaven’s Door”, “Don’t Cry” и “Welcome to The Jungle” се едни од најубавите и најслушаните рокенрол песни на денешницата.

Exit годинава ќе се одржи од 12 па до 15 јули, на Петроварадиснката тврдина во Нови Сад. До сега своето гостување го потврдија бендови како што се New Order, Wolfmother, Buraka Som Sistem и Gossip.

Маркетинг

{youtube}oobDQ0vdm8M{/youtube}

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button