Реклама
Култура[тор]

Girls Aloud повторно заедно за десет годишнината

Реклама

Познатиот британски girl band, Girls Aloud планира ’нешто посебно‘ за моментот кога ќе ја одбележат десет годишнината од постоењето – и сето тоа секако инспирирано од олимпискиот настап на Spice Girls…

Според една од членовите и ѕвездите на групата, Sarah Harding, сите пет девојки од оригиналната постава се навистина носталгични и идејата за реобединување на денот на десет годишнината на сите им одекнала како извонредна идеја.

Маркетинг

30 годишната Sarah по повод оваа вест изјави:

Коа ги гледав Spice Girls на сцената на затворањето на олимписките игри си помислив ’Би сакала тоа да сме ние‘ “.

Маркетинг

Останува да видиме како наскоро Cheryl Cole, Sarah Harding  и компанијата на ’помалите сестри на Spice Girls‘ ќе изгледаат на сцената после повеќе години самостојни настапи.

alt

Како потсетување на тоа како овие риби изгледаат заедно, ќе ви постираме едно видео од нивниот настап пред три години на доделувањето на британските музички награди.

{youtube}zl6gXaRYGME{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button