Реклама
Култура[тор]

Lady Gaga против Isus!

Реклама

„Lady Gaga за медиумите потврди дека нејзината песна Judas е напишана за нејзиното бившо момче кое што, како што таа самата признава, и го скршил срцето.“

Маркетинг

Името Judas се однесува на предавникот во нејзиниот живот, но ако тргнеме според логиката на нештата, тогаш Gaga би требало да е Isus.

Од тука и обвинувањата на католичката црква за несмасната употреба на христијанските симболи во нејзиниот спот, но Гага пред медиумите потврди дека тоа само се работи за стара љубов:

Маркетинг

„Во животот имав многу момчиња, шупаци, кои ме имаат издадено. Еве сега почнав да пишувам за нив и сосем случајно се сетив на Јуда, предавникот!“

Инаку Gaga се повеќе оди по стапките на Madonna, за што сведочи и оваа нејзина провокација на религијата којашто, своевремено, беше користена и од страна на Поп иконата Madonna!

{youtube}wagn8Wrmzuc{/youtube}

—————————–

altЗапознајте се со правилата на Наградната игра „Бесплатно бојадисување на вашата косата со бои на природна база “ што еднаш месечно Академијата Авангард ја доделува на една наша читателка!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button