Реклама
Култура[тор]

Lady Gaga ја глуми Карлеуша, а Опра – Боки 13

Реклама

„Во Србија кружат гласини дека новата песна на Lady Gaga, Judas, е копија на хитот на Јелена Карлеуша – Инсомнија.“

Маркетинг

НО, ова не може никој со сигурност да го потврди, бидејќи снимката која што деновиве кружи на YouTube е демо верзија и за неа само се претпоставува дека е новиот хит на Гага.

Инаку Инсомнија е песна превземена од еден Боливудски Хит, но песната на Гага сепак многу повеќе потсеќа на Инсомнија, отколку на оригиналот!!! (Ако во ништо друго тогаш барем во кликовите: Инсомнија – преку 7 милиончиња, Јуда [демо верзија!] – преку 6!)

Маркетинг

Нo, ајде да слушнеме за што станува збор! (Најпрво следуваат сликите кои што Карлеуша деновиве ги постираше на својот Твитер профил!)

alt

alt

alt

{youtube}EISHsufVlww{/youtube}

{youtube}aAWpkZSCMXU{/youtube}

Слушај и читај ја нашата Mузичка РУбрика!

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button