Реклама
Коса

Фризурите на малиот принц Bieber

Реклама

Младиот принц на музиката Justin Drew Bieber е роден во Канада, на 1 март 1994 година.

Маркетинг

Откриен е во 2008 година од страна на Scooter Braun преку Youtube и тој подоцна станува негов менаџер. По ова следува дебитанскиот албум на Justin, My World, издаден во 2009 година. Со овој албум Justin станува првиот артист чии седум песни од неговиот дебитански албум ќе се најдат на  Billboard Hot 100.

Од самото негово појавување, девојките ширум светот лудуваат по него, па така на пр. неговиот мега тинејџерскиот хит „Baby“ на Youtube е гледан преку 721 милион пати. Токму од тие причини и бидејќи досега многу малку имаме пишувано за него, еве една прилика за нашите читателки, кои веќе „одамна“ наполниле 18,  да се потсетат на момчето кое им пееше „Ооууоооа..“ додека тие ја читаа книгата Малиот принц… :)

Маркетинг

 

{youtube}kffacxfA7G4{/youtube}

 

 

 

alt

[issuu width=420 height=280 embedBackground=%238702b0 backgroundColor=%23222222 documentId=120308102057-a1d3c49c84a3411090e336248f289054 name=broj4 username=shoppingmk unit=px id=8cd1bb43-995e-00d1-af18-87d1c23ddaad v=2]

Разлистај го мартовското издание на ShoppingMagazine.mk
со едноставен клик на копчето EXPAND!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button