Реклама
Шминка

Страшно! Највознемирувачки фризури и шминки

Реклама

Погледнете ги овие неколку екстремни шминки и фризури кои за момент треба да ве оттргнат од секојдневието и да ве внесат во светот на хоророт.

Маркетинг

Ги објавивме бидејќи денес во светот се празнува „Ноќта на вештерките“, денот кога се прават ламбички од тикви, Америте се преоблекуваат во чудни и смешни костуми, се гледаат хорор филмови, а најмалите одат од врата до врата и извикуваат „trick or treat“ или во слободен превод „дајте ни слатки и колачиња, или ќе направиме нешто непријатно“.

Маркетинг

Но, дечињата колку и да се палавковци, тие никогаш нема да можат да направат нешто волку страшно, колку што тоа можат да го направат овие девојки…

Инаку „Ноќта на вештерките“ се слави во САД, Ирска, Канада, Англија, Шведска, Порто Рико, Јапонија, Нов Зеланд и во некои делови на Австралија.

А тоа значи дека ние ќе се поштедиме од ова…

Која ви е омилена? :))

{simplepopup}

{/simplepopup}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button