Реклама
Шминка

Која од овие 5 фризури и шминки ви е најубава?

Реклама

Ова може да биде прашање и до претставниците на посилниот пол, па затоа слободно шерувајте го со нив, да видиме како и тие размислуваат во врска со оваа наша мала и слатка „проблематика“.

Станува збор за прашањето: „Која од овие фризури и шминки е најубавата?“ Еве, овој викенд ќе треба да одам на свадба кај една моја пријателка и можеби нешто од ова ќе ми послужи како испирација. Но, најпрво би сакала да видам што велите вие за ова? Која од овие девојки ви се допаѓа најмногу?

Маркетинг

ШМИНКА И ФРИЗУРА БР. 1

Маркетинг

Провокативен кармин и сексапилни очи на Џулијана Хаф.

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7615-frizuri-i-sminka?slika=1 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

 ШМИНКА И ФРИЗУРА БР. 2 

Преубавата коса на Шерил Коул префрлена врз светликавиот фустан.

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7615-frizuri-i-sminka?slika=2 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

 ШМИНКА И ФРИЗУРА БР. 3 

Кул и подигната плетенка на Тејлор Свифт.

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7615-frizuri-i-sminka?slika=3 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

 ШМИНКА И ФРИЗУРА БР. 4 

Преубавата и ненаметлива сенка и кармин на Аманда Сајфрид.

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7615-frizuri-i-sminka?slika=4 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

 ШМИНКА И ФРИЗУРА БР.5 

Преубавата шминка на Кристен Стјуарт.

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/7615-frizuri-i-sminka?slika=5 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Кој од овие секси „бранови“ е вашиот? Гласајте со Like!

{simplepopup}

{/simplepopup}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button