Реклама
Коса

Фризури – есен/зима 2012/2013

Реклама

Девојки, останете на нашата жица и погледнете ги најголемите трендови кога се во прашање фризурите за сезона есен/зима 2012/2013.

Маркетинг

Од преубави и секси пунџи и коњски опавчиња, па се до разбушавени волумени и откачени шишки, оваа сезона трендовите ќе бидат разновидни. За да ви ги доловивме сите нив се послуживме со слики од бекстејџот на модните ревии и тоа од најпознатите брендови во светот.

ТРЕНД: Пунџа

Маркетинг

Несредените клопчиња и пунџите се главниот хит за сезона есен/зима 2012/2013. Пунџите можат да бидат разновидни, од оние што се малку како несредени, па се до оние кои се направени елегантно и уредно. Најубавото нешто кај пунџите е во тоа што можете за многу кратко време да добиете нов и модерен изглед. Се што треба да направите е само да ја врзете вашата коса и вие веднаш ќе добиете несредено клопче или да направите брза балерина пунџа.

Убавината, сексапилот и женственоста се нешто што секогаш го добивате гратис со овие фризури.

(Последните две слики се од нашите читателки Лидија Ивановска и Тања Мутовиќ на кои сме им многу благодарни многу што ни ги испратија.)

« PREV NEXT »

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Следна страница

Поврзано

Back to top button