Реклама
Култура[тор]

Friends with benefits

Реклама

Кој, што и како? Justin Timberlake и Mila Kunis, во режија на Will Gluck (авторот на “Easy A”, најдобрата teen комедија на 21-от век).

Маркетинг

Тој својот филм го опишува како постмодерна верзија на романтичните комедии со Spencer Tracy и Katharine Hepburn. Значи – романтична комедија за романтичните комедии. Justin и Mila се ептен мил пар, во врска ’без обврски‘ и цело време го дрват за клишеата од романтичните комедии, се додека и самите не сватат дека се однесуваат како ликови од романтични комедии (ако веќе премногу пати ги слушнавте овие два збора, слободно упатете забелешка. Првите тројца ги наградуваме со оригинал DVD, со романтична комедија се разбира). А зошто го прават тоа? Па затоа што се ликови од романтична комедија! Ах да, во остатокот од екипата ги има и Woody Harrelson, Patricia Clarkson – кој и да го правел кастингот, секоја му чест!

{youtube}34xfcoRceeU{/youtube}

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button