Реклама
Култура[тор]

Fresh Island Festival

Реклама

Фестивалот кој сите со нетрпение го очекуваат, веќе ги најавува првите топ r’n’b и hip-hop музички ѕвезди кои од 05. до 08. јули ќе настапат на популарната плажа Зрче, на хрватскиот остров Паг.

Господарката на клубските подиуми, модната икона, глумица и раперка со Grammy награди „EVE“ и „DJ MUGGS“ основач на култната хип-хоп група Cypress Hill, супер-продуцентот и ремикс мајстор за House Of Pain, U2, Depeche Mode, Beastie Boys и Snoop Dogg, се првите хедлајнери на Fresh Island на Зрче, плажата позната како втора Ибица.
 
DJ MUGGS (Cypress Hill) Live @ AQUARIUS  / ПЕТОК 06.07.2012.
 
Членот и продуцентот на легенданата група Cypress Hill култниот диџеј од Лос Анџелес кој планетарната слава ја стекна со продукцијата на хитот „Insane in the brain“ на групата Cypress Hill и безвременскиот мега хит  ”Jump around“ на легендарната група House Of Pain, како и ремиксите и продукцијата на хитовите за широка палета на хип-хоп изведувачи, но и глобални поп, рок и алтернативни ѕвезди како што се BEASTIE BOYS, DEPECHE MODE, DIZZIE RASCAL, U2, PEARL JAM, SIMPLY RED, VAN HALEN, GEORGE MICHAEL, JANET JACKSON, MANU CHAO, SONIC YOUTH, ICECUBE, SNOOP DOGG, DR. DRE и EMINEM.DJ Muggs спаѓа во класата супер-продуценти, кој многу критичари го сместуваат во Топ 5 највлијателните хип-хоп продуценти на сите времиња, а неговиот статус го потврдува и импозантната бројка од 20 милиони продадени носачи на звук.
 
DJ Muggs прв пат ќе настапи во Хрватска на FRESH DJ Stage-от во клубот Aquarius во рамките на Fresh Island Festival во петок 06.07.2012. Ако сте вистински хип-хоп вљубеници и љубители на врвни диџеј настапи тогаш DJ MUGGS е Вашиот прв избор.

Маркетинг

 

Маркетинг

 
EVE Live! @ PAPAYA / САБОТА 07.07.2012.
 
Eve во 1999. година зачекори на музичката сцена и во самиот старт стекна статус на ѕвезда појавувајќи се како пејачка, глумица, модна икона и забавувач кој Холивуд инстантно го прифати. Таа се појави како актерка во филмовите “XXX” со Vin Diesel, ”Barbershop” и во неговото продолжение каде што глуми покрај рап колегата  Ice Cube, во ”The Cookout” со Queen Latifah и во ”Whip it” покрај Ellen Page и Drew Barrymore. Ѕвездениот музички трон го освои со заразните мега светски хитови ”Who’s that girl”, ”Let me blow your mind“, ”Gangsta Love“, а со својот деби албум „Let There Be Eve“ оствари двојно-платиниумски тираж. Музичка соработка таа остварува и со најуспешните изведувачи на r’n’b жанрот како што се Alicia Keys, Sean Paul, Gwen Stefani, Pharrel Williams и др. Во нејзиниот трофејен ормар стојат Grammy Award за Best Rap/Song соработката со Gwen Stefanni; BET Award за Best Female Hip-Hop Artist; American Music Award за Favorite Female Hip-Hop Artist; Black Reel Award за Best Actress; Soul Award за Best R&B/Soul Female solo Album of the year; MTV Award за Best Female Video.
 
Eve прв пат ќе настапи во Хрватска на New Yorker Live stage-от во клубот Papaya во сабота 07. јули 2012 во склоп на Fresh Island Festival. Било да сте љубител на аренби и хип-хоп, поп, модна или филмска култура EVE е еден од ретките уметници кој ги привлекува фановите и љубителите на сите жанрови и стилови.
 
Покрај EVE и DJ MUGGS на Fresh Island фестивалот ќе настапат и највлијателните регионални хип-хоп бендови како GENERAL WOO, VIP+STRUKA и FRENKIE. Американската диџеј легенда, добро позната во сите хип-хоп кругови, DJ REVOLUTION од Л.А. ќе го краси богатиот лајн-ап на фестивалот. Од веќе потврдените имиња тука се и Punchline, Dj Soul Clap, Miss Stylee, Nefew и Dj Dirty Hairy. Ова е првата фаза од најавата, односно 1/3 од музичкото мени на Fresh Island Festival.

 

Влезниците во Македонија ќе ги најдете во продажната мрежа на МК тикетс.
Повеќе информации за Fresh Island Festival побарајте на:

www.fresh-island.org/2012/
www.facebook.com/FreshIslandFestival

Врати се на прва страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button