Реклама
Култура[тор]

Фотографии на софистициран град

Реклама

„Едиторијалот наречен ‘Scene on the Streets’ на Alasdair McLellan, истражува различни сцени, подесувањата и субкултури на улиците на Њујорк, од Madison Avenue до Washington Square Park.“

Маркетинг

Моделите Lindsay Wixon и Daphne Groeneveld одлично одржуваат хемија во текот на снимањето, кое практично гарантира дека овие истакнати ѕвезди треба да продолжат да работат заедно.

Со изглед кој е прецизен износ на свежина и необично, овие две дами се перфектни субјекти за уметничко остварување како ова, кое претставува одлично вклопување на динамичност и софистицираност, во кое секоја фотографија е поинтересна од претходната. Од повисоките класи на Manhattan, до бунтовни ученички од периферијата, Wizon и Groenenveld претставуваат динамично дуо чија подвижност и талент блеска преку леќите на McLellan.

Маркетинг

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

За останати текстови, кликни тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button