Реклама
Култура[тор]

Фотографија: Подводниот свет на Erin Mulvehill

Реклама

Erin Mulvehill е млада фотографка чија база се наоѓа во Brooklyn, New York и која има дипломирано на Универизитетот Syracuse на одделот за фотографија.

Маркетинг

За разлика од многу модерни фотографи, таа работи со аналоген 35 милиметарски филм (ги скенира негативите и потоа прави постпродукциска обработка во Фотошоп).

Во овој пост што го спремивме за вас, ќе видите фотографии од нејзиниот серијал “Undewater, to be reborn”, кои се инспирирани и посветени на водите од Мексиканскиот залив (на кој се надевам се сеќавате каква хаварија му се случи не толку одамна).

Маркетинг

Во овој серијал се претставени ликови кои потсетуваат на девојки заробени под мраз, смрзнати во времето. Во нив има некоја мистична опседнатост и морбидност која можеби ќе ви направи да се почувствувате непријатно, но сепак ќе ве остави со потреба да видите уште.

Комплетната колекција има 24 фотографии, со најмалку 10-на модели, а ние ќе ви прикажеме дел од нив. Идејата за оваа едиција – според самата авторка – и дошла во сон. И покрај она како изгледаат, фотографиите се снимени во студио, а не во/под вода. Погледнете и уживајте……

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button