Реклама
Култура[тор]

Филмови за вас – The Help

Реклама

Кој, што и како? Еден куп жени, меѓу кои Emma Stone, Bryce Dallas Howard, Viola Davis и други помалку или повеќе грди.

Маркетинг

Адаптацијата на романот сместен во Mississipi, во 50-тите, се работи за црните слугинки вработени во домаќинствата на белиот човек. Едната загубила син, другата има јазик од пола километар па стално добива отказ, а третата не е црнкиња, туку згодната Emma Stone, која се враќа дома од факс и открива дека слугинката која и била како мајка ја снемало без траг и глас. Пред да биде објавен во 35 земји, романов добил и педесетина награди. Но како и да е, ова нам не наведува на заклучок (за кој знаеме дека е точен) дека станува збор за филм во кој ќе уживаат напите баби и тетки. Кажете дека сме социјално неодговорни, но кој уште би гледал туѓи маќи и тоа уште од педесетите, па и во расистичкиот југ на САД. Nigga please!

{youtube}1GYmhc8Xk8g{/youtube}

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button