Реклама
Култура[тор]

Препрака за филм: Larry Crowne

Реклама

Кој, што и како? Tom Hanks и Julia Roberts, значи – седнете пред екранот, изгаснете ја струјата, напишете тестамент, сипете си чаша Арсен и започнете со гледање на филмов….

Маркетинг

Tom Hanks, типот на кој со најголемо задоволство би му испукале харпун во ректумот и Julia Roberts, после чие споменување на името, посакуваме да гледаме едукативни емисии за абортус, се фаците околу кои се врти целото дејствие на филмот. Чичко Tom  е ветеран од морнарицата (nigga please) кој добива отказ од работа, па одлучува да се запише на факс. Таму запознава секакви лузери, но и професорката Julia, во која се вљубува.

Ако оваа кратка содржина не ви е доволна за донесување на правилна одлука во врска со гледањето на “Larry Crowne”, ќе додадеме дека овој пат Hanks е и режисер, сценариото го напишал со Nia Vardalos, позната по успешниoт “My Big Fat Greek Wedding”.

Маркетинг

Не знам дали постои нешто што би можел да ви го кажам како утеха?…..Па добро, барем не е нов “Transformers”….

{youtube}nEtm9TEYnxA{/youtube}

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button