Реклама
Култура[тор]

Филмска препорака: Луди, глупави и вљубени

Реклама

Кој, што и како? Комедија со стандардниот ’Канцелариец‘ – Steve Carell, а покрај него ги има и Ryan Gosling, Julianne Moore, Kevin Bacon i Marisa Tomei.

Маркетинг

Steve изиграва доброситуиран семеен тип кому ќе му се сруши целата идила кога Julianne Moore ќе посака да се разведе од него. Но веднаш потоа го запознава Ryan Gosling, професионален мачор кој ќе го подучи како да ја ’собере‘ било која жена на која ќе му се дигне…моралот. Но Ryan (“Murder by Numbers”, “Fracture”) и самиот ќе налета на тврд орев во ликот на Emma Stone и така ќе го одигра својот прв комичен карактер. Ако ви се допаднале претходните филмови на сценаристот Dan Fogelman, како “Cars”или “Bolt”, тогаш и сега ќе имате причина да го набавите филмов. 

{youtube}eK68Y3oMEk8{/youtube}

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button