Реклама
Култура[тор]

Филмови за гледање: Sunshine

Реклама

Помеѓу краткиот излет во ’водите‘ на детскиот филм “Millions” и последната наградувана индиска авантура “Slumdog Millionare”, гордиот британски син Danny Boyle направи филм со сериозна тематика.

Маркетинг

Стариот му другар Alex Garland (кој што редовно му ги пишува сцанариата, “Beach”, “28 Days Later”) повторно во рака зеде молив и лист хартија и му напиша сценарио за свемирска авантура, за астронаути кои треба да го ’запалат‘ Сонцето кое умира, за да го спасат животот на земјата од Леденото доба кое надоаѓа. 

alt

Маркетинг

Уште од самото име на свемирскиот брод – Icarus II – може да се заклучи дека нема сé да оди по планот, а од слични филмови како “Event Horizon”, знаеме дека постоел и прв Icarus и дека неговата судбина и не била баш така светла. Значи, очекувајте крвав долен веш во свемирот, со soundtrack кој што ги направија Underworld. Актерската екипа му е горе долу истата од 28 Days Later: Cillian Murphy, Rose Byrne, Chris Evans и други симпатични фаци. 

Во секој случај, филм кој вреди да се изгледа едно тмурно неделно попладне за време на празниците кои надоаѓаат. Ние ви ја постираме продолжената верзија на трејлерот, да добиете подобра визија за она што ве очекува….    

{youtube}r8BSlqHAhuY{/youtube}

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button