Реклама
Култура[тор]

Филм за трагачи по возбуди и мистика: “The Prestige”

Реклама

Малку се модерни режисери кои што имаат повеќе од еден филм во „Топ 250 најдобро оценети филмови“ на најопширната филмска база на интернет, онаа наречена IMDB. Со очекуваниот пласман на Jackson и Tarantino, дури четири ги има Британецот Christofer Nolan.

Маркетинг

Покрај ремек делото од периодот кога работеше со независни продуценти, “Memento”, овде е и првиот негов Hollywood-ски проект, “Batman Begins” (иако ние лично воопшто не го делиме ова мислење, но сепак…), потоа последното навистина квалитетно остварување “The Inception” и оној кој што денес ви го препорачуваме –“The Prestige”.

Приказната за двобојот на маѓионичарите (Christian Bale и Hugh Jackman) во London на преминот од 19-ти во 20-ти век.

Маркетинг

alt

Како што е обичај со Chris Nolan (но во секој филм, само во најдобрите – случајно или не) дејствието не оди линеарно, туку се пратат три временски линии, а интересно е дека во филмот се појавува и David Bowie во улогата на Nicola Tesla

Инаку истата 2007-ма година се сними и “The Illusionist”, со многу слична тематика, со Edward Norton во главната улога. Но филмот кој што ние решивме да го ставиме во нашите селекции и мини прегледи и препораки за вас e “The Prestige” – и сме на мислење дека добро ќе ве ’Маа‘!

{youtube}o4gHCmTQDVI{/youtube}

Види ја нашата нова WELCOME страница на Facebook.

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button