Реклама
Култура[тор]

Fashion Weekend Skopje – прес (фото)

Реклама

„Вчера, 23. Март, 2011 г. во хотелот Queen се одржа прес конференција на најголемиот моден настан во републикава – Fashion Weekend Skopje, spring/sumer 2011 година.“

Маркетинг

По тој повод организаторите на ова трето по ред модно случување од светски размери кај нас, се обратија на новинарите и во кратки црти им се заблагодарија за поддршката, но и за учеството, кое оваа година ќе биде за прв пат специфично изведено од страна на новинарите. Имено, во петокот, на 25 март, во Рамстор, најеминентните новинари од кај нас чија специјалност е следење на модата кај нас и во светот, ќе имаат своја модна ревија „Модни трендови пролет-лето 2011“ како и своја фото изложба „Must have: Трендови пролет – лето 2011“ потполно реализирана од нивна страна.

Еве ја целосната програма на годинашниов Skopje Fashion Week:

Маркетинг

ПРОГРАМА      
 
23 Март – СРЕДА – хотел Queen’s, ул. Васил Ѓоргов, Скопје
      11:00   Прес-појадок
 
23 Март – СРЕДА – Стара чаршија, ул. Казаџиска 9, “Пале”, Скопје
      20:00        Официјално отварање на FWSK, модни ревии
Ludus Loves Fashion
Risto Bimbiloski
 
24 Март – ЧЕТВРТОК – Клуб Paradiso
     23:00         Absolut After- Забава на FWSK
 
25 Март – ПЕТОК – Рамстор, кафе ”Déjà Vu”
     21:00 Модна ревија “Модни трендови пролет – лето 2011“ реализирана како дело на наши најеминентни новинари кои ја следат модата во македонските медиуми.
Фото изложба “Must have. Трендови пролет – лето 2011”, подготвена од познати новинари и уредници чија специјалност е следењето на модата кај нас и во светот.
 
26 Март – САБОТА – Пентхаус во Соравија- Бизнис Центар, 11 кат, Скопје
     19:00 Кокев-Кадриу
     21:00 Олгица Ѓоргиева
     22:30 Групна модна ревија, поддржана од  изложбено- продажниот салон LUX
Елена Спасовска
Емилија Тасевска
Роберт Ивановски
 
27 Март – НЕДЕЛА – Пентхаус во Соравија- Бизнис Центар, 11 кат, Скопје
     18:00 Европски Универзитет – Факултетот за арт и дизајн, Скопје,
     20:00 Љупка Арсовска, модна ревија поддржана од  SCENT
     21:00 Александра Митковска

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button