Реклама
Модни совети

Како да изберете фармерки според формата на телото

Реклама

Фармерките се задолжително парче облека за секоја девојка и сите треба да имаме по неолку модели во нашите ормани. Особено сега, кога полека но сигурно настапуваат поладни денови.

Маркетинг

Но, при купувањето на фармерки треба да се потрудиме да најдеме модел кој одлично ќе ги сокрива нашите недостатоци а ќе ги истакнува предностите. Како да го избереме совршениот крој за нашето тело и да изгледаме супер?

{youtube}O7_c8Dn6A6s{/youtube}

Одговорот можете да го најдете во видеата што следат. Во првото ќе видите што велат модните експерти од Ivillage за тоа каков тип на фармерки треба да одберете доколку имате тело во облик на круша.

Маркетинг

Во второто видео една слатка девојка детално објаснува какви модели на фармерки треба да носите според формата на телото.

{youtube}uyKHh6a5NsY{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button