Реклама
Култура[тор]

„Фани мани“ во Универзална сала

Реклама

На барање на публиката, Театар 007 најавува изведба на култната хит комедија ФАНИ МАНИ во режија на Коле Анѓеловски.

На 26 јануари 2012 (четврток) и 30 јануари 2012 (понеделник) во Универзална сала – Скопје, ќе имате можност да уживате во комедијата на ситуации со доајените на македонското актерско небо: Благоја Чоревски, Марија Кондовска, Димче Мешковски, Катерина Коцевска, Лазе Манасков и Дади Анѓеловски.

Маркетинг

Фани Мани е современа комедија на ситуации која покрај универзалното значење навистина одговара на нашево поднебје и на економската и социјалната ситуација кај нас.

Претставите се со почеток од 20 часот, во Универзална сала – Скопје. Влезниците за претставата може да се набават на билетарницата на Универзална сала – Скопје и Купи карти за се – по цена од 250 денари.

Маркетинг

Не пропуштајте ја хит комедијата која ќе ве насмее до солзи!

alt 

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button