Есента е одлично време за експериментирање, па одлучете се за оваа боја на коса

Суптилна, но и понатаму необична, оваа боја е одлучен избор за дамите кои сакаат да направат мали промени.

ФОТО: Instagram

Она што е добро е што оваа боја доаѓа во безброј различни нијанси, па можете да изберете од најсветли до најтемни. Есента е одлично време за експериментирање, а фризерите се едногласни дека сите нијанси на виолетова ќе бидат апсолутен хит.

Дали сте доволно храбри оваа есен да го промените својот имиџ и да го испробате овој разигран и интересен изглед?

Facebook Comments
(Visited 60 times, 1 visits today)
Loading...