Оваа жена му покажа нешто на Роналдо што досега ниту една жена не го направила (видео)

Нема да ви се верува колку е еластична

ADVERTISEMENT

Минатата недела сите зборуваа за голот на Кристијано Роналдо кој со ножички даде гол против Јувентус. Многумина се обида да го „симнат“ неговото движење, но една дамка го надмина дури и познатиот фудбалер и му одржа лекција. Во прашање е Алмудена Сид, позната шпанска гимнастичарка која снимаше кратко видео кое веднаш стана вирално. Таа навистина направи маестрален потег со фудбалска топка.

ADVERTISEMENT

Инаку, Алмудена има 37 години иако изгледа многу помладо. Таа со гимнастика се занимава од своето детство, а се натпреварува од 13 години и досега има освоено неколку златни медали.

ADVERTISEMENT

 

Facebook Comments
(Visited 3 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT

loading...

loading...