Реклама
Култура[тор]

Екстра реални скулптури

Реклама

Уметноста на Ron Mueck се однесува на љубовта, осаменоста, семејството, внатрешните врски.

Маркетинг

Може да биде разбрана од секого. Нема никаква врска со што е во Vogue во metropolitan London! И иако техниката на Mueck е од неше време, сепак тој има тренирано кукларство и има земено некои моделирачки техники кои се користат во кинематографијата. Секој може лесно да заклучи и препознае дека тој користи модели за да го постигне она што скулпрутите во минатото го користеле за да го постигнат она што познатиот сликар и поет William Blake го нарекува ’човечка божествена форма‘.

Од самото гледање на фотките кои ние ви ги припремивме сигурно ќе бидете запрепастени, занемени, трогнати….а   замислете пак како се чувствуваат посетителите на галеријата кои ги гледаат во живо. Ова е екстра необична изложба.

Маркетинг

alt  alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button