Реклама
Култура[тор]

Phillip Toledano – експонирана мода

Реклама

„Phillip Toledano e фотограф роден во Лондон на 6  декември 1968 година од мајка французинска – мароканка и татко Американец.“

Тој неговиот прв апарат го има добиено на 9 години, а во последните 10 години работи како директор на маркетинг агенција. Пред неколку години тој се враќа на фотографирањето и неговото основно мото е: секоја силна идеја може да добие интересна форма, без разлика дали се работи за едноставни или сложени фотографии. Неговите фотографии се собрани во две книги Bankrupt и Phonesex, a доколку сакате да го проверите неговото портофолио тоа можете да го направите на www.mrtoledano.com.

Маркетинг

alt

alt

Маркетинг

alt

alt

alt

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button