Реклама
Култура[тор]

Четири аса, дама и џокер во Скопје!

Реклама

„Ново шоу на познатиот српски артист Горан Бреговиќ.“

Тој заедно со уште неколкумина други артисти меѓу кои се: Мики Јевремовиќ, Влатко Илиевски и Џеј Рамадановски, ќе одржи ексклузивен концерт под наслов „Четири аса, дама и џокер“.

Маркетинг

Концертот ќе се одржи во Универзалната сала на 7-ми октомври, а според самото име можете да заклучите дека ќе има четири артисти и една дама (под ова се мисли најверојатно на бендот Ареја), а името на Џокерот не го откриваат.

Билетите за овеи концерти можат да се набават во југотон, во Веро 2, Мистер Компани во ГТЦ и на билетара во Универзална сала.   

Маркетинг

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button