Реклама
Култура[тор]

Дубиоза Колектив и С.А.Р.С. во Битола

Реклама

„Во Битола, на 26 август, на јубилејното издание на интернационалниот младински арт фестивал „Битола отворен град 2011“ ќе гостуваат бендовите Дубиоза Колектив и С.А.Р.С.“

Концертот ќе се одржи под отворено небо на Олимпискиот базен во клубот Позитив. На концертот Дубиоза Колектив ќе го промовираат својот нов албум „5 до 12“, додека С.А.Р.С. ќе го промовираат албумот „Перспектива“ кој беше објавен на страната на МТВ како прв бесплатен албум за симнување од овие простори.

Маркетинг

Инаку овие два бенда се едни од најуспешните што егзистираат на овие простори, а интересен е и податокот дека хитот на Дубиоза Колектив Балкан Фанк – инспириран од песната на Фетбој Слим – Фанк Соул Брадар – е пуштан токму од страна на овој мега популарен музичар на неговиот диџеј сет во Јапонија.

Балкан фанк

{youtube}IhGGzFWEuBo{/youtube}

Маркетинг

Буџав лебац

{youtube}10TfxcE1K4I{/youtube}

alt

За останати текстови, кликни тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button