Реклама
Култура[тор]

Концерт на Dubioza kolektiv во Белград

Реклама

Dubioza kolektiv на 23 декември во Спортска сала, Белград, Србија!

Маркетинг

Најдобриот регионален бенд од публика според овогодинешниот избор на српското MTV, босанско-херцеговинскиот бенд Dubioza kolektiv, ќе настапи на голем новогодишен концерт во Спортската сала (Hali sportova) на Нов Белград.

Бендот со овој настап ќе ја заокружи успешната концертна сезона, а истовремено тој ќе биде и своеврсна промоција на нивниот нов албум “Wild wild East”, од кој веќе посебно се издвојуваат хитовите  “Eurosong”, “USA” и “Making money”, но и прилика фановите да ги слушнат и сите добри и познати нумери како “Kokuza”, “Waltera”, “Firme illegal”, “Blam blam”, “Balkan fank”, “Vlast I policija”, “Domaćice”… 

Маркетинг

На последниот настап на Dubioza kolektiv во Белград на овогодинешниот “Beer Fest“, беше испратена овација од страна на 80.000 љубитељи на пиво и рокенрол!!!

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button