Погледнете како изгледа Дуа Липа кога ќе одлучи да спои два водечки тренда оваа сезона

Дуа Липа е позната по своето експериментирање со модата. Иако понекогаш можеме да ја видиме и во елегантни класички комбинации, таа обожава бои и парчиња облека кои смело ги меша и ги комбинира.

Овој пат таа облече бела кошула со цветови во неонски бои, а истата ја комбинира со плаво карирано здолниште и нежна розова ташна.

Од модни додатоци Дуа носеше само наоачари за сонце во ретро стил, кој е нејзин омилен веќе подолго време. Карираните парчиња облека оваа есен се доста популарни, а неонските бои повторно се вратија на сцена.

(Visited 48 times, 1 visits today)