Направете си домашен коктел за согорување на масните наслаги околу стомакот и бутовите

Овој напиток уште веднаш ќе ви го привлече вниманието со одличните комбинации на намирници. Ако го пиете наутро овој коктел, на празен стомак, значително ќе го забрзате својот метаболизам, а ефектот ќе ви трае целиот ден.

ФОТО: mecooks.com

Коктелите за слабеење во домашни услови се подготвуваат прилично лесно, важно е само да имате блендер при рака. Овој напиток ја добил популарноста благодарејќи на необичниот и богат вкус. Топло ви препорачуваме да го подготвите.

Потребни состојки:

  • 300 грама спанаќ
  • 1 банана
  • 1 јаболка
  • 1 круша
  • 1/2 чаша вода

Начин на подготовка: Измешајте ги сите состојки во блендерот. По желба, во коктелот можете да додадете малку цимет или ѓумбир во прав, што само ќе ја зголеми неговата делотворност и ќе го нагласи неговиот свеж и пикантен вкус.

Масните наслаги на стомакот и бутовите честопати се резултат на неправилно варење и лош метаболизам. Домашните коктели за согорување масти ќе ја поправат ситуацијата. Овој рецепт е погоден за експрес-слабеење, зашто после неколку недели користење на напитокот, ќе станете повитки, а вашиот дигестивен тракт ќе почне да работи како часовник.

(Visited 266 times, 1 visits today)