Додека не отворат фризерските салони, сокријте го израстокот на косата со помош на овие начини

Фризерските салони се затворени и единствен начин да ја фарбате косата е да го направите тоа сами или со помош на некој од вашите домашни. Ако пак мислите дека вашите блиски и вие не сте доволно вешти за нешто такво, пробајте ги овие начини за прекривање на израстокот, кои не подразбираат бојадисување ни какви било фризерски вештини.

Висока пунџа

View this post on Instagram

31 almost done ♉︎

A post shared by Reem Kanj (@reemkanj) on

Иако последните години веќе не е популарна како претходно, оваа фризура го прекрива израсокот на косата, а исто така е идеален стил за работа од дома, затоа што ја отстранува целата коса од лицето и вратот.

Разбушавена фризура

View this post on Instagram

Slow weekend mornings at home are good for the soul 🖤

A post shared by ANINE BING (@aninebing) on

Иако веруваме дека многумина од вас моментално негуваат разбушавен изглед, овде не се работи за таканарачената „кревет фризура“. За шик разбушавен изглед на косата потребно е прво да ја исчешлате, а потоа лесно да ја разбушавите со прстите или спонтано да го префрлите едниот дел на другат астрана. Така израсокот на бојата ќе се стопи со останатата коса, а потемниот корен ќе ѝ даде побуен изглед.

Неуредна пунџа

View this post on Instagram

Unpublished — sunday blues

A post shared by Camille Charriere (@camillecharriere) on

Омилената фризура на Меган Маркл исто така е одлична за прекривање на израсокот, а воедно совршено се вклопува во опуштениот домашен изглед, па ни малку не бара труд и внимание.

 

[tptn_list]