Диети

Диета со мед

Реклама
Реклама

Сите знаеме колку е здрав медот и колку поволно делува на организмот. Освен тоа, има прекрасен благ вкус кој не може а да не ви се допаѓа.

Маркетинг

Медот, во различни комбинации, се користи и како помош во справувањето со многу заболувања. Иако е благ и калоричен медот се користи и во диетите за слабеење. Овде ви претставуваме една тридневна диета со мед со која можете да се ослободите од 2-3 килограми за само три дена!

Потрудете се да набавите мед со проверен квалитет, од познат производител, и дајте предност на потемните видови мед!

План за исхрана

Маркетинг

Ден 1

Појадок: 2 ровки жолчки измешани со лажичка мед, чај со лимон или кафе без шеќер
Ручек: направете крем во блендер од следниве состојки: 100 гр. сирење, 50 гр. варен морков, 50 гр. обарена брокула и 50 гр. обарен карфиол; чај или кафе со една лажичка мед
Вечера: 1 чаша бистра супа од зеленчук, 1 парче интегрален леб и 1 јаблко/ круша/ портокал
Пред спиење: чај со лимон

Ден 2

Појадок: исто како и првиот ден
Ручек: направете крем во блендер од следниве состојки: едно меко варено јајце, лажица мед 1 100 гр. младо сирење; чај со лимон или кафе без шеќер
Вечера: 150 гр. риба или пилешки гради, мала чинија салата од зеленчук и чај со лимон

Ден 3

Појадок: исто како и првиот ден плус едно јаболко
Ручек: 50 гр. сирење, 1 парче ржан леб, чинија свеж зеленчук со сок од лимон
Вечера: 300 гр. обарен зеленчук, едно меко варено јајце, чаша чај со една лажица мед.

Секој ден треба задолжително да се изеде половина лимон!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .
Back to top button