Диети

Специјалната диета на Анџелина Џоли

Реклама
Реклама

Атрактивната холивудска актерка никогаш не имала проблеми со вишок килограми, но после раѓањето таа го променила режимот на исхрана, како би ја повратила витката линија.

jolidieta1

Ова е петодневна диета по нејзин распоред, па вие обидете се и пробајте ја дали ги дава посакуваните резултати.

Маркетинг

Анџелина Џоли отсекогаш тренирала интензивно и затоа не треба да ве чуди што нејзиното мени е секогаш обемно и содржи многу шеќер. На луѓето кои се бават со спорт, секогаш им е потребен многу повеќе шеќер, затоа што од нив ја црпат енергијата, а протеините, кои исто така ги има доста во менито на Енџи, ги одржуваат мускулите во кондиција!

jolidieta2

Маркетинг

Па така, доколку не сте вистински спортист, од вечерните оброци исфрлете го месото или зеленчукот.

1 ден:

7ч. – 50 грама овесни снегулки, 250 милитри млеко со 1,6 отсто маст.

10ч. – банана, палачинки со мермелад.

13ч. – 150 грама лосос, 50 грама грашок.

16ч. – 30 грама мусли, 2 децилитри цеден сок од портокал. 

19ч. – 130 грама пилешки гради печени во рерна со 100 грама компири, домати и сок од лимон. 

2 ден:

7ч. – 125 грама овесни снегулки, 2 децилитри млеко, 125 грама банани.

10ч. – парче интегрален леб, 75 грама сардини во масло, 2 децилитри сок од грозје.

13ч. – 75 грама пилешко, 75 грама печени компири, 175 грама варена брокула.

16ч. –  115 грама посни крекери.

19ч. – 125 грама месо по избор, 200 грама компири со лушпа, салата од шампињони и домати.

jolidieta4

3 ден:

7ч. – Изматете 80 грама банани, 60 грама изрендани јаболки и 350 грама милилитри млеко.

10ч. – 125 грама грав во сос од домати, парче интегрален леб, јаболко.

13ч. – 125 грама лигни, 50 грама ориз.

16ч. – 2 диетални бисквити, крушка.

19 ч. – 75 грама печено свинско месо, 2 домати – запечени на скара, 200 грама сутлијаш со лажица мед.

4 ден: 

7ч. – 50 грама пченични снегулки, 250 милитри млеко со 1,6 отсто масти.

10ч. – омлет со 2 јајца, 50 грама сирење, домати, интегрален сос.

13ч. – 125 грама динстувано мелено месо, 75 грама шпагети, печена јаболка, 25 грама суво грозје.

16ч. –  33 грама муслии, банана.

19ч. – 125 грама готвена димена шунка, 25 грама грашок, 25 грама клас од пченка, 25 грама моркови, 50 грама варен компир, 100 грама овошје. 

jolidieta3

5 ден: 

7ч. – 60 грама муслии, 60 грама изрендани јаболка, 200 грама млеко со 1,6 отсто масти.

10ч. – парче црн леб, 40 грама младо сирење, 65 грама домат на скара.

13ч. – 190 грама тестенини во доматен сос, 125 грама на скара печени пилешки гради.

16ч. – јаболко, лажица мед.

19ч. – 140 грама говедско на скара, 175 грама варен компир, 125 грама салата од мешано овошје.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button