Реклама
Култура[тор]

Johnny Depp сними песна со сопругата Vanessa Paradis

Реклама

Дека умее да пее, покрај тоа што е одличен актер, Johnny Depp докажа во мјузиклот “Sweeney Todd”, а често умее и да запее со некој од своите идоли…

Маркетинг

… Последна прилика имаше со heavy metal пејачот Alice Cooper. Сега својот талент го здружи со својата сопруга, познатата француска пејачка Vanessa Paradis, во песната “Ballade de Melody Nelson”, на прочуениот кантавтор Serge Gainsbourg.

Песната, која ќе може да ја преслушате ОВДЕ, ќе се најде на tribute албумот “From Gainsbourg to Lulu”, каде исто така учествуваат и Rufus Wainwright, Iggy Pop, како и познатата актерка Scarlet Johansson.

Маркетинг

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button