Реклама
Култура[тор]

Денови на модерните невести

Реклама

Оваа пролет на прагот на сезоната за венчавки и други весели случувања,  Моден Викенд Скопје и Рамстор-центар подготвија големо изненадување за сите оние кои планираат да направат еден од најголемите и најважните чекори во животот – свадба.

Маркетинг

Во рамките на Моден Викенд прв пат се организира ексклузивен проект – модна изложба „Денови на модерните невести„ која ќе се одржи од 3 до 10 април во т.ц. Рамстор. Најдобрите модни куќи и дизајнери кои изработуваат венчаници и вечерни тоалети ќе се претстават со своите креации. Освен тоа, посетителите ќе имаат можност да се запознаат со услугите на компаниите кои се занимаваат со организација на свадби и други свечени настани. За оваа прилика Рамстор-центар ќе издаде специјално издание на весникот Рамстор каде ќе можат да се најдат детални информации и контакти на учесниците од проектот,  а на 10 април сите посетители на Рамстор ќе имаат шанса да го проследат завршното дефиле. Голем процент на модниот бизнис во Македонија се должи на венчаниците и свечените тоалети. Токму затоа организаторите се надеваат дека овој проект ќе прерасне во интересна традиција која нуди можност невестите да ги добијат сите неопходни информации. Не пропуштајте ја оваа шанса да уживате во убавината, стилот во хармонија со ведрото пролетно расположение!  

Маркетинг

Види го новиот дизајн на рубриката Модерна тука.

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button