Реклама
Шминка

Девојки бидите храбри, Деми Ловато без шминка!

Реклама

Eве што да направите денес кога е вашата убавина во прашање.. Послушајте ја Деми! :)

 

 

Маркетинг

Деми Ловато е една од оние девојки кои често објавуваат свои фотографии без никаква интервенција на фотошоп или некои од филтрите на Инстаграм на нив. Еве една нејзина фотографија која што таа ја закачи задвчера на Твитер и на која што таа нема грам шминка. Еве што вели таа под неа:

Маркетинг

Дами, денес бидите храбри. Тргнете ја шминката и престанете да користите филтри. Ние сме убави. Секако дека сме убави“, јасно кажува Деми.

Инаку, Деми наскоро ќе го објави својот трет студиски албум, а го обнови и договорот со шоуто „X фактор“ во кој ќе биде судија во наредната сезона.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија, како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button