Реклама
Рецепти

Деликатеси: домашен Швепс

Реклама

Одлично освежување за овие се уште топли летни денови.

Пред неколку години налетавме на овој рецепт, но дури сега и ние го пробавме и истиот наиде на големо воодушевување меѓу сите кои го пробаа, па затоа сега сите во нашата редакција го правиме често. И нормално, решивме ова задоволство да го споделиме со вас.

Маркетинг

Подготовка:

1. Во вода додајте шеќер, лимонтус и малку свежа краставица. Во тоа додајте добро измиен лимон, измелен заедно со кората.

Маркетинг

2. Оставете го да постои 3 часа, просипете го во шишиња и ставете го во фрижидерот да се олади.

3. Уживајте!

alt

Служење:

Служете го ладен, по можност на тераса и во друштво, со што се зголемува психолошкиот ефект.

Состојки:

 Потребни состојки:

4 dl. Вода
2 лимона
2 пакетчиња лимонтус
400 грама шеќер (може и помалку)
Малку свеж квасец

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button