Рецепти

Деликатеси: лазањи Bolognese Light

Реклама
Реклама

За сите љубители на тиквички!

Маркетинг

Скоро да не постои човек кој не ја сака италијанската кујна, а оние пак кои се љубители на бели пецива и тестенини, едноставно не можат да им одолеат. А постои и уште една причина која може да ве мотивира да подготвите лазањи на вистински италијански начин како што е овој. Секогаш кога сакате да импресионирате драга личност, кон која имате и љубовен занес, со лазањите нема промашај! Тоа е испробана варијанта за која ние лично гарантираме.

 Подготовка: 

Маркетинг

1.   Месото динстајте го без масло, потоа додајте ситно исечен лук, тиквичка, изрендајте морков и се заедно динстајте околу 15 минути. Во меѓувреме отворете го сосот од домати (или доматно пире) и помешајте го во густа смеса и гответе на тивок оган околу 20 минути. Кога сé ќе биде добро зготвено, додајте млеко и добро промешајте. Од готовата смеса наредете ги лазањите, на крајот изрендајте моцарела и сето заедно добро запечете го околу 40 минути.

2.  Ви останува само да ви посакаме добар апетит!

P.S. Овој рецепт може да се приготви и без месо, само со зеленчук!

alt

 Служење: 

Лазањите се служат најдобро додека се уште се топли (не жешки!), а по желба можете настрана како прилог да додете и пржени печурки или шампињони.

 Состојки: 

Број на лица 6

 Потребни состојки:
400 грама мелено месо (говедско, а може и мешано со свинско)
1 kg. доматен сос во конзерва
2 зелени тиквички.
1 морков
1 пакување лазањи.
2 моцарели (посни)
Сол, бибер, Вегета, малку пиперка,
малку шеќер. 200 ml. млеко
Лук по желба

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .
Back to top button