Реклама
Култура[тор]

ДИПЛИМА во петок во Капан АН

Реклама

Овој Петок (11 Мај) ќе се одржи првата забава на летната тераса во скопскиот клуб Капан Ан оваа година. Серијалите на ДИПЛИМА ја  закружуваат зимската сезона и веруваме дека со истиот елан ќе ја продолжиме нашата музичка приказна и во летниот период. 

Маркетинг

На забавата покрај хостот Милескаја, и резидентот Стојче, ќе настапи и Александар Крстевски кој веќе се престави со свој диџејски сет на почетокот на сезоната.

Стојче Цветановски ќе ја искористи оваа забава да ја промовира својата последна плоча која ја издаде за неговата издавачка куќа ‘Tangible Assets’.

Маркетинг

На забавата ќе има и Fire performance by Balance (Fuzzbubble Crew) & Spin. За видео артот е задолжен Ind.o.g. 

Почеток во 21.00ч, влез – 100 мкд.

alt

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button