Реклама
Култура[тор]

David Guetta на 1 август во Охрид

Реклама

„На 1 Август на стадионот Билјанини извори во Охрид ќе настапи популарниот DJ David Guetta.“

Маркетинг

Звукот и светлото што ќе бидат употребени за овој концерт доаѓаат од странство, па така реални се очекувањата на организаторите ова да биде еден од најдобрите open air настани во Македонија. На истото место, пред две години, на концертот на Lenny Kravitz се собраа 12000 посетители, со што концертот помина во незаборавна атмосфера. Картите за David Guetta се по цена:

800 денари за трибина.
990 денари за партер.
1500 денари Fan Pit.

Маркетинг

alt

alt

За останати текстови, кликни тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button