Реклама
Култура[тор]

Cowboys & Aliens

Реклама

Кој, што и како? Daniel Craig и Harrison Ford (значи James Bond и Indiana Jones) овој пат во борба против вонземјани и сето тоа во каубојско време на дивиот запад (Опс ур!!).

Маркетинг

Замислете дека го гледате ’Недопирливи’ на De Palma и одеднаш слетаат ’малите, зелени‘ ? – така за филмов говори еден од седумината сценаристи (Опс Ур! Again) на филмов. Значи, ако случајно сте помислиле дека позади насловот Cowboys & Aliens се крие топла драма за меѓучовечките односи на швајцарските чоколадни работници – сте се излажале! Па така сега, после ова епохално откритие кои ви го кажавме – спремете се за инвазија на Arizona со alien-и, и тоа во 1873. Режисерот Jon Favreau со “Iron Man” претходно ни покажа дека дури и од најнеинтересните стрипови за деца може да направи забавен филм за сите кои се правени Лоботомија и за оние кои допрва треба да го направат тоа. Па така, ако спаѓате во оваа категорија, веднаш побарајте го филмов!

{youtube}UdmupNxobP0{/youtube}

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button