Реклама

Cole Mohr – млад бунтовник

Реклама

„Cole Mohr е машки модел од Америка роден во Houston, Texas на 27 април 1986 година.“

Маркетинг

Тој денес живее и работи во Њујорк, а во светот на модата е познат по неговиот бунтовнички стил и тетоважите. Важи за Bad Boy модел, кој за прв пат e откриен од страна на Hedi Simane од Dior и од тогаш тој е еден од нејзините омилени модели.

Во 2006 година е неговата прва кампања за Diore Homme, а во јануари 2007 година, ја отвара кампањата на Diore Homme во Париз. Од тогаш постојано e на врвот на топ листитите за машки модели.

Маркетинг

alt

  alt

alt

  alt

alt

  alt

alt

  alt

alt

  alt

alt

  alt

alt

  alt

—————————–

altЗапознајте се со правилата на Наградната игра „Бесплатно бојадисување на вашата косата со бои на природна база “ што еднаш месечно Академијата Авангард ја доделува на една наша читателка!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button