Брускети со домати и босилек (рецепт)

Изненадете ги вашите најблиски со овој вкусен и евтин рецепт.

ФОТО: foodnetwork.com

Потребни состојки:

  • 200 грама домати
  • 4 лажички маслиново масло
  • Сол и бибер
  • 200 грама леб
  • Босилек
  • Моцарела

Начин на подготовка: 

Исечете ги доматите на парчиња, па зачинете ги со маслиново масло, сол и бибер. Лепчињата исечете ги на парчиња и испечете ги на скара, а потоа ставете им неколку капки маслиново масло. Додајте ги и доматите и босилекот, а на крајот ставете неколку парчиња моцарела.

Добар апетит!

ADVERTISEMENT

Facebook Comments
(Visited 31 times, 1 visits today)
Loading...